برای شرکت در تالار گفتگو باید وارد پورتال شوید
[صفحه ورود]
مطالب عمومی (۲۵۷۵۶)
سلام

بعضي از دوستان در ابراز نظرشان در مورد دولت غلو ميكنند تا مطلب شيرينتر شود
عزيزان شما چند وقت است كه مطلب ميزنيد چقدر از پيشبيني هايتان تنها در زمينه بورس درست از اب درامده است؟
به خود منصفانه جواب دهيد

حال چگونه انتظار داريد كه دولت فعلي با اين همه دشمن قسم خورده و با اين همه چاله چوله از قبل كنده شده بدون اشتباه باشد انهم با اين گستردگي كار

شما تنها در زمينه بورس تحقيق ميكنيد و مطلب ميگذاريد ولي چيزي نميگذرد كه وارونه از اب در ميايد پس كمي منصف باشيد

ممنون
پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۹
16+
7-
سلام مطلب اخیر محمد باقر من را به فکر فرو برد
چندی پیش در یک کنفرانس بورسی یک کارشناس خبره ادعا کرد که کف واقعی بورس 75 هزار است (با توجه به 25 هزار قبلی با دلار 1100 تومانی و دلار 3000 تومانی حال) این کف واقعی بورس است (ارزش ذاتی آن) کف تکنیکالی آن هم که توضیح دادم در محدوده 72 هزار تا 74 هزار است که با توجه به ماهیت نوسانی بورس معقول است کف تکنیکال اندکی پایین تر یا بالاتر از کف ذاتی باشد! اما چند نکته

به نظر شما ایا این تصادفی است که شاخص را بسیار زیبا بر روی یک خط روند نزولی پایین پیاورند و در همه نقاط حمایتی آن عرضه اولیه بگذارند یا اوراق مشارکت و شایعه سود بالای بانکی درست کنند؟
آیا این تصادفی است دقیقا در لحظه شروع فاز دوم هدفمندی عدد شاخص دقیقا به کف ذاتی خود و کف تکنیکالی خود برسد؟

خیلی وقته همه یجورایی میگن شاخص 72 هزارتایی حتی در مصاحبه با عبده مجری ناخواسته این عدد را به زبان آورد!

در نهایت آیا عدد 313 برای روز آخر معاملاتی تصادفی بود؟

ایا اعلام نرخ خوراک 18 سنت بعد 15 سنت و تصویب 13 سنت و درنهایت با دخالت صاحبان قدرت و کم کردن آن تا 10 سنت (این آخری را من شنیدم مطمعن نیستم) تصادفی بوده!

اگر جواب بدهید همه اینها تصادفی بوده و هیچ ارتباطی با هم ندارد من میگویم سریع نقد شو چون هیچ اینده ای را نمیشه متصور بود.

من میگم تصادفی نیست چون دولت تصمیم داره با شروع فاز دوم هدفمندی از بورس حمایتش رو شروع کنه به دو دلیل
1- نقدینگی های بیشتری را وارد بورس کند تا بتواند تورم را کاهش دهد
2- با ورود نقدینگی به بورس و هدایت ان به صنعت موجبات رشد اقتصادی و در نهایت کاهش قیمت تمام شده را هرچند اندک فراهم کند

این کارها با افت شدید بورس ممکن نبوده چون قطعا اگر بورس را رها کرده بودند شاخص تا الان به 110 یا 120 هزار میرفت و اگر بعد از ان هم دولت میخواست جهت جذب بیشتر نقدینگی تبلیغات گسترده تر برای بورس بکند شاخص به سمت 180 هزار میرفت و یک حباب وحشتناک ایجاد میشد. اما حالا دولت با مثبت کردن کوچک بورس در هر روز و کنترل شاخص در یک روال صعودی منطقی میتواند در عرض 4 تا 6 ماه جدابیت عالی برای بورس درست کند توجه کنید نماد های کوچک تا 50 درصد افت کرده اند و تا بیایند به قیمت های اول برسند باید 100 درصد رشد کنند! جدابیت از این بهتر ! با یک سیاست نقدینگی را وارد بورس میکند و در مدت 6 ماه بورس تازه به جای قبلیش میرسد!

نقشه راه حالا که معما حل شده برای من روشن شده البته با اشاره ظریف محمد باقر!

اما اندر حکایت سود بالای بانکی ها
بسیار اشاراتی مبنی بر این داشته اید افزایش سود بانکی ها هیچ تاثیری بر درامد آنها ندارد. ولی من ثابت میکنم اگر سود سپرده ها و متعاقب وامها افزایش پیدا کند بانکها به سمت ورشکستگی پیش میروند
اگر سود وام انقدر زیاد شود (حتی کمتر از تورم) که تولید کننده یا شرکت های خدماتی توان پرداخت آنرا نداشته باشند یا اصلا وام نمیگیرند یا توان پرداخت نداشته و معوقات بانکها زیاد میشود. تنها راه دلالی است که کسی وام باسود کمتر از تورم بگیرد و با احتساب تورم جنس خریده و بعد گرانتر بفروشد و بتواند سود بانک را بدهد با این کار پول وارد چرخه تولید نشده (تولید نیاز به وامی حد اکثر 8 درصد تا 12 درصد دارد بیشتر مقرون به صرفه نیست) تولید از بین رفته دولت مجبور به واردات میشود واردات بکند باید تعرفه ها را بردارد تعرفه را بردارد ناگهان جنسها ارزان شده انبار دار ورشکست وام معوقه بانک ورشکست! لذا این حاشیه سود زیاد بانکها را دولت فعلا باهاش برخورد نکرده تا بورس را برای کفسازی محیا کرده مطمعن باشید بعدا که تصمیم حمایت بگیرند (به زودی حتی در روزهای جدید) برخورد بانک مرکزی با سود بالا شروع میشود !
******************************************************************
اما یک سناریو خطرناک دیگه مدام داره فکرم را آذار میده البته من اینرا همان نقشه دولت جهت کاهش شاخص میدونم ولی اگر یک صدم هم اینجور نباشه خطر ناکه و اون اینه

بارها توکلی نماینده مجلس اعلام کرده بورس حباب داره چرا ؟ وی معتقده پترو شیمی ها به دلیل استفاده مفت از گاز سود های خیلی خوبی درست کرده اند و پی بر این پایین دارند اگر این گاز را با نرخ گران بخرند با این قیمتها شدیدا حباب دارند وی اظهار کرده که قیمت این پتروها باید به مقدار سابق برگردد! اگر این تفکر اعمال شود (بسیار بعید میدانم صاحبان پترو اکثرا شبه دولتی اند) آری همه اون اتفاقاط تصادفی بوده و شاخص به سمت 61 هزار بلکه 57 هزار و یا ... میرود (من این گزینه را اصلا محتمل نمیدانم)
پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۲
30+
0-
سلام و آرزوی سلامتی

اقای کریمی و دیگر دوستان

در صورت تمایل نظرتان را در مورد نفت ایرانول بفرمایید.حقوقی مدت کوتاهی است فعال شده و حمایت نسبتا خوبی انجام می دهد
پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۸
11+
2-
میترسیدم بگم شاخص تا 60 هزار میریزه منفی باران بشم

دیدم جناب محمد باقر عنوان کردند .باید بگم که احتمال ریزش تا 60 هزار بعید نیست و بعد مدتی در جا زدن و سپس رشد آرام
پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۵
11+
34-
باسلام
دوستان من تمام خریدهای این دو هفته کگاز را دقیقا دنبال میکردم حتی اشاره به عمو شکارچی وصیاد هم کردم ...حدس می زدم سهم توسط فرد یا افراد با اطلاع از خبری رانتی درحال جمع اوری میباشد... سهم را طوری جمع میکردند که موجب جلب توجه بازار نشود ...حالا که به سف خرید نگاه میکنم یقین دارم اینان خبری دارند که ما از ان بی خبریم
پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۲
6+
1-
باسلام
دوستان درسته که قیمت کگاز خیلی پایین اومده اما من فکر نمیکنم این صف به خاطرکاهش قیمت سهم باشه ...احتمالا یک اتفاق مهمی درشرکت افتاده که این همه خریدارتوی صف خرید نشستند...هزارماشالا توی این شرکت امسال خبرهای
خوب زیاد هستش حالا پشت این صف سنگین کدام خبر هست نمیدونم
سلامت و موفق باشید
پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۵
3+
2-
مجتبی م دل خوشی از حرفام نداره!
خوب حق داره چرا؟!
چون از قدیم گفتن حرف حق تلخه!
دلم نمیخواست نبش قبر کنم اما لازم دونستم باتوجه به اظهار نظر اخیرت نکاتی رو یادآوری کنم:
برادر من شما خودت خودتو اذیت کردی
خودت از یه کامنت خیلی ساده و بی منظور بنده ماجرا ساختی ، زود قضاوت کردی و زودم حکم صادر کردی!
حتی پیام تسلیت من رو به سخره گرفتی و متاسفانه بابتش عذرخواهی هم نکردی!
من خصومتو جنگی تو این تالار خداروشکر با کسی نداشتم و ندارم از کینه هم بیزارم

ضمنا آقای مجتبی م چیزی که عوض داره گله نداره
موفق باشی
پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۰:۴۰
16+
4-
با درود به جناب عبد . ک

مطلبت رو با عنوان بازار امروز و آینده بورس خوندم .با کسب اجازه می خواستم با نظرت راجع به سیاست دولت ، مبنی بر سیاه نمایی داخل در چشم سرمایه گذار خارجی مخالفت کنم .

شما در زمان توزیع سبد کالا هم همین موضوع رو _ البته در لفافه _ بیان کردید . اونجا گفتید که تشکیل صف های دریافت سبد کالا و نمایش ازدحام مردم به نوعی خواست دولت بوده است ولی نمی توانید دلیل آن را بگویید .دلیلی که نمی خواستید بگید رو با این مطلب امروزتون میشه حدس زد .احتمالا" منظورتون این بوده که دولت می خواسته به دنیا بگه : اولویت ما در داخل سیر کردن این مردم گرسنه ست و اگر ما توقع داریم که دلار های ما رو آزاد کنید ، صرف خرید مایحتاج اولیه ی مردم خواهد شد نه توسعه ی نظامی و هسته ای .

البته این هم نظری ست و محترم ، اما نظر من اینه که دولت و به ویژه تیم سیاسی اون به شدت عملگراست و چون با مناسبات جهانی آشناست ، دست به اینگونه سیاستهای شارلاتانیستی نخواهد زد زیرا به خوبی به این امر واقفه که غرب همانگونه که در تکنولوژی ، اقتصاد ، سینما ، قدرت نظامی و ... سر آمد دنیاست ، در علوم سیاسی نیز دست برتر را داشته و اصولا" کلک نخواهد خورد ! این دولت راه طی شده ی گذشته را نخواهد رفت و بنا را بر صداقت در گفتار و عمل قرار داده . اینو به خوبی از عصبانیت اسرائیل میشه فهمید . شما در دولت قبلی از اسرائیل اظهار نظری نمی دیدین جز در مواقع خاصی اونم برای مظلوم نمایی ، زیرا به خوبی میدونست که سیاستهای اتخاذ شده ی دولت ایران به خودی خود شکست خواهد خورد و راه به جایی نمیبرد اما نتانیاهو در مقابل سیاستهای عقلانی دولت فعلی زنجیر پاره میکنه چون خوب میدونه که کشتنیان را سیاستی دیگر آمده که اتفاقا" محکوم به پیروزیست ... پس دولت حداقل با جهان صادق است .

در زمینه ی اقتصاد داخلی هم من بر خلاف محمد باقر بزرگوار قائل به تئوری توطئه نیستم .ببین دوست عزیزم من سالهاست که کارمند دولتم و خوب میدونم تمامی دولتها بالاخره یه درصدی از بی صداقتی و ناراستی رو در مواجهه با ملت دارند زیرا باید دخل و خرجشون درست در بیاد .مثل پدری که تمامی حقیقت درآمد های اقتصادیش رو با افراد خانواده در میون نمیذاره چون باید اقتصاد خانواده رو مدیریت کنه .حالا این عدم صداقت شدت و حدت داره . در دولتی مثل دولت های نهم و دهم در حد اکثر و در دولت های هفتم و هشتم خاتمی در حد اقل مقدار قرار داشت .
این دولت هم مستثنا از این قاعده نیست اما به نظر من مانند دولت های آقای خاتمی سعی بر استفاده ی حد اقلی از این ابزار رو داره .متاسفانه ما هنوز در حال و هوا و ذهنیت دولت های نهم و دهم هستیم و طول میکشه تا به تعادل برسیم .

من اعتقاد دارم افت بازار بورس تا حدودی طبیعی ست .بورس در دولت دهم قبول کنیم که غیر طبیعی رشد کرد .دلایل اونم یکی ادامه ی سیاستهای پوپولیستی و شیرین کردن خود بین عوام و همینطور بردن سود سرشار و کسب درآمد های نجومی برای خودشون تحت لوای رشد شارپ بازار سرمایه بود ( قیمت عرضه ی شتران رو به یاد بیارید و سپس قیمت پس از باز شدنش رو...در حالی که قسمت عمده ی سهام اون دست افرادی از جریان موسوم به انحرافی قرار داشت ) .البته دلایل دیگه ای هم مثل رشد دلار ، تورم و در نتیجه افزایش ارزش دفتری شرکتها و الزاما" رشد قیمت سهام آنها داشت .

اما این رو هم باید قبول کنیم که دولت فعلی در جریان واقعی شدن بورس و قیمت سهام ، علاقه به کاهش نقدینگی در این راستا رو هم داره و دلیلی بر برهم زدن این روال طبیعی نمی بینه مگر مثل دیروز که وزیر تحت فشار قرار میگیره .

ببخشید طولانی شد اما منم امیدوارم همونطور که دولت جدید سعی بر رفع و رجوع نا کارآمدی ها و سیاستهای غلط دولت قبلی رو داره و با عقلانیت به ترمیم اونا داره می پردازه ( مثل پروژه ی ملی تمام غلط مسکن مهر )، به بازار سرمایه هم به همین چشم نگاه کنه و از سقوط اون جلوگیری کرده و به سرمایه ی مردم که بدون گناه و تقصیر در حال آب شدنه فکر کنه .

شب خوش
پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۰:۰۷
21+
6-
با سلام
من زیاد اهل نوشتن نیستم
ولی در تایید حرف دوستمون باید بگم که از لحاظ تکتیکال الان کف قابل اعتماد و نصفه نیمه برای شاخص در 72000 واحدیه
وبعد از اون یه کله تا 58000 واحدی قابل ریختنه چون هیچ پیوت محکمی وجود نداره .
البته اینا از لحاظ تکنیکاله و .....
از اون طرف شاخص داره یه پرچم رو می سازه که اگر 76500 واحدی رو با قدرت و با حداقل 5 تا 6 کندل رد کنه روند بورس صعودی میشه .
البته بازم این رو هم در نظر بگیرید که مقادیر حدودی بوده و باید در نظر داشته باشید که بورس قوانینش غیر قابل پیش بینی است .
اونم بورسی که کنترل شده است و تقریبا یه بورس دولتی به حساب می یاد
شب خوش
چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۲
11+
1-
امروز سهم وملت بسته شد کسی دلیلشو میدونه ... این یکی از اون سهم هایی که هیج ارزشی نداشت و من بر اثر بی تجربگی خریدمش.....
چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۰
8+
2-
تجربه سهامداران (۲۳)
تا حالا که از خدا عمر گرفتم هیچ تجربه ی خوبی تو بورس نداشتم که یک بار هم که شده بیام اینجا چیزی بنویسمو بگم : آره ما هم بلدیم.
ماشاالله به بورس ایران با قافلگیری های زیادش
دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۱
9+
0-
سلام به دوستان عزیز من کارگزاری مفید هستم با این حساب کتابی که داره زندگی منو سیاه کرده تمام حساب داریش اشتباه دوستان کسی هست که این مشکل رو داشته باشه؟
يکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۱
26+
1-
سلام:دوستان تیپیکورو از دست ندین سعی کنید توسبدتون حتماداشته باشید ضرر نمیکنید یه هفته دو هفته 100###150###میذاره روش
جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۰
8+
8-
سلام دوستان کشرق وسکاب و اخابر را دارم نظرتون راجع به ایندشون چیه؟ خیلی نگرانم
تورو به خدا یکی جواب بده میخام وسکاب رو خالی کنم ....نظرتون چیه؟ چی به جاش بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۱
5+
10-
با سلام
فردا برای خرید خزامیا مناسب است+++
دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۰۳:۰۶
10+
17-
سلام بر رویا 26 عزیز
من شاملا را 16254 خریدم بنظرتون نگه دارم یا بفروشم؟
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۰
20+
8-
سلام
مدتي نبودم ...
اين ساراب رويا 26 يه سيگنال تپل هستش!
سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۰
17+
5-
از من به شما نصیحت: سر یک قرون دو زار برای خرید و فروش چونه نزنید که بلایی که سر من اومد سرتون میاد:
امروز صبح درخواست خرید برای شبندر و شراز گذاشتم هر دو داشتن 3-4 درصد منفی معامله میشدند. اینقدر یک قرون دوزار چونه زدم که یکدفعه صعودی شدند و صف خرید. اگر همون اول خریده بودم می تونستم با 7-8 درصد سود در عرض نیم ساعت بفروشم! (با کسر کارمزد میشه 6 درصد).
البته بلا که نبود، فقط می تونست یک اتفاق خوشایند باشه که نشد. پیش بینیش را میکردم از فردا مثبت بخوره اما نه به این سرعت.
دوشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۱
37+
2-
تبریک تبریک تبریک
توافق هستهای حاصل شد.
20 میلیارد دلار از پول ها آزاد میشود.
صنایع پتروشیمی خودرو و بانک برداشته خواهد شد.
بزودی وپس از گروه های ذیل بخشی از تحریم نفتی هم بردا شته میشود.
يکشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۶
17+
3-
وبوعلی

صورت وضعیت پورتفوی1 ماهه منتهی به1392/06/31(حسابرسی نشده)


سود حاصل از فروش سهام 9303 میلیون ریال


صورت وضعیت پورتفوی1 ماهه منتهی به1392/07/30(حسابرسی نشده)

سود حاصل از فروش سهام 50,467 میلیون ریال

نتیجه تو دو ماهه گذشته 75 ریال از محل فروش سرمایه گذاری به سودش اضافه میشه
يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۵
45+
4-
سهام های طلایی (۴۰)
بانك دي 162 توماني
دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۰
1+
1-
سلام . سهام پالایشگاهها میتونه با اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی رالی صعودی را اغاز کنه . جهت بررسی
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۷:۲۹
4+
5-
اقا سلام وگستر خرید1740...فروش2300...............فایرا خرید4025....فروش..5060......اینا غیر کارشناسیه منم که میدونید اماتورم استادان بزرگوار نظر بدن؟؟ممنون
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۸
9+
4-
سلام بنظر حقیر نوبت به خرید فملی رسیده که میشود اونو در 3300 خرید و در نهایت در 3900 فروخت رقمهای خرید و فروش حدودا با اختلاف 1-2 تومنه ... با اینحال چون بنده هنوز قدم اول بورسم از استادان خواهش میکنم نظر قطعی رو در ارتباط با فملی بدهند... موفق باشید
دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۶
5+
8-
سلام بنظر حقیر نماد ولغدر تقریبا اماده خریده؟ چرا 1- بواسطه تقریبا کف قیمته 2 مدتی هست از کف 100 بیرون نرفته ..فکر میکنم تا قیمن 101 تومن پایین بیاد بعد میره 114 تومن دوباره برگشتی داره تا 106 تومن دوباره برای صعود تا 118 تومن میره البته خیلی از دوستان هستند که اینجا از من که تازه کارم پیشترن ولی همین دوستان استاد یک بررسی روی ولغدر بکنن ببینن تا چه حد حقیر درست یا اشتباه میگم// موفق باشید
يکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۰
7+
3-
ثمسکن. خارزم . بانک ملت . وتوشه . تیپیکو . بانک دی سبدی سه ماهه
سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۴
4+
3-
رانفور . وتوسم . دسبحان
يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۸
10+
4-
کاذر:تعدیل مثبت 300%درراه است
جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۵
3+
10-
خارزم در قیمتهای فعلی برای میان مدت عالیست .
پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۷
7+
2-
واحیا

گرچه سهم باید به بازار توافقی برود ولی سهم در این قیمتها 30 درصد سود را به راحتی میدهد .
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۵
4+
1-
تحلیل تکنیکال (۵۸۵)
درود بر دوستان عزیز
خوشبختانه همهنطور که انتظار داشتیم حمایت 73800 جواب داد و امروز سهمها خوب بودند.سهمهای خوب بازار همان اولش صف خرید شدند.
سهمهایی مانند مفاخر توریل کی بی سی و خفناور و ختور و خودرو ح خودشونو نشون دادند.دوستان دقت کنید که برای اینکه در سهمها گیر نکنید اینجا ها خرید کنید و نزدیک اولین مقاومت با اولین سیگنال ها از سهمها خارج شوید که خدایی نکرده گیر نکنید.اگر از مقاومت عبور کرد نهایتا بالاتر خرید میشود اما کم ریسک تر است.
دوستان به خرید شخص حقیقی در کی بی سی دقت کنید.حقیقی ای که حدود 4 میلیون سهم را با قیمتی بالاتر از اینی که هست خریده مطمئن باشید سهم رو رها نمیکند و سهم اهداف بالایی دارد.امروز هم مشخص بود شخص جدیدی پشت سهم هست.
پس به این سهمها دقت کنید.اعتلا هم خریدار خوبی دارد.
بمپنا در این قیمتها کم ریسک میباشد.
سهم های مورد نظر بنده این سهمها بوده اند.
موفق باشید
پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۰:۴۳
2+
0-
سلام و درود بر اقای هومن شرافت عزیز
داداش نکته اول از دید بنده اینه که تعداد سهمهای سبدتون زیاده و رسیدگی به این سهمها واقعا سخت است.
بهتر بود که قیمت های خریدتون رو ذکر میکردید.
از میان سبدتون شتران افزایش سرمایه دارد و داشتن این سهم و رفتن به افزایش سرمایه زمان زیادی طول خواهد کشید.با فاسمین که از همون 1100 تومان عرض کرده بودم این سهم ارزشی ندارد و فروخته شود.و همچنان هم مورد توجه بنده نیست.
در کل احتیاج است که سبدتون رو کمی تیز و چالاک کنید .تیپیکو و تاپیکو و وبانک و این سهمها خوب هستند اما سنگین هستند.
اگر به دنبال سود راحت تری هستید سهمها رو به 4-5 عدد برسونید و از میان قطعه سازها و ساختمانیها(البته در قیمت مناسب) و حمل ونقلی ها مانند توریل در سبد قرار دهید.کی بی سی رو هم فراموش نکنید.کمی خونه تکونی در سهمهایتان نیاز است.سیمانیها هم فوق العاده کم ریسک هستند و فروشنده ندارند
سبد شما کند است اما کم ریسک.
پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۰:۳۳
1+
0-
پس از عزض سلام خدمت امیرمحمد عزیز میتونم خواهش کنم شیران را تحلیل کنی؟

بسیار سپاسگزارم
چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۱
0+
0-
با سلام به امیر محمد قرناق عزیز

عزیز من یادم هست که شما گفتید کلاسی شرکت نکرده و خودتون مطالعه کردین

ممنون میشم که جزوات خودتون رو در اختیار بنده قرار بدین که ما هم بتونیماستفاده کنیم

ممنونم عزیز
دوست داره شما علیرضا
سه‌شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۲
7+
1-
سلام بر دوستان عزیز و درود بر امیرمحمد قرناق گرامی

به ناچار باید وارد لاک دفاعی بشم. هرچی تونستم تلاش کردم تا سبد سهامم رو بدون ضرر نگه دارم. خیلی سهم ها خریدم و فروختم تا بتونم سود داشته باشم. اما با اینهمه، دارم وارد ضرر میشم.
امیرمحمد جان، سبد سهام فعلی خودم رو مینویسم. از سهم های زیر کدام برای نگهداری و کدام برای فروش بهتره؟
1- رمپنا 20درصد سبد
2- تاپیکو 15درصد سبد
3- وبوعلی 15درصد سبد
4- شتران 10درصد سبد
5- وبانک 10درصد سبد
6- فاسمین 10درصد سبد(در ضرر)
7- وبیمه 10درصد سبد(در ضرر)
8- تیپیکو 5درصد سبد
9- والبر 5درصد سبد

اگر هم لازمه سهمی رو بفروشم و صبر کنم در زمان دیگری بخرم، عنوان کنین.

ممنون از زحماتت.
سه‌شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۰:۲۵
0+
0-
درود بر دوستان عزیز
واقعا باید از دوستان عزیز معذرت خواهی کنم.شاید تحلیل بنده بد بوده و جواب نداده اما واقعا بازار افسار گسیخته ای شده.فقط و فقط با جو خرید و فروش میشود.
واقعا در این بازار تحلیل نموداری جایی ندارد و فقط باید منتظر جمع شدن خودرو و مپنا موند.امروز حجم مبنای مپنا رو جمع کردند.شاید فردا جمع شود.
اما حمایت بعدی شاخص رو 73500-73600 است.
اگر اونجا قرار باشد که بازار جمع شود فردا باید فشار فروش ها گرفته شود.ببینیم چه میکنند.
دوستان فعلا فقط بر اساس جو بازار خرید و فروش کنید.متاسفانه این شرایط , نمودارها رو به زیر گرفته و فقط سقوط میکند.
ایشالا که بازار فردا خوب باشد.
دوستان به قیمتهای جذاب نمادها دقت کنید.
ثشرق 250-260
ثتران 250
کی بی سی 1700
اعتلا 400-420
بترانس 460-470
ولغدر زیر 100
و خیلی دیگر از نمادها که همه در قیمتهای جذابی هستند.
اما فقط و فقط وقتی بازار حمایت خوب شد و شاخص مثبت شد خرید کنید که خدایی نکرده تو ضرر قرار نگیرید.
موفق باشید
دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۱:۱۱
13+
0-
سپاس فراوان جناب قرناق بزرگوار، به روی چشم منتظر میمانم تا 180 را رد کند.
تقدیم به شما ،شاید ذره ای از زحمات شما را پاسخگو باشد:

قلم " سربه زیر " ..... " پر رنگ و خوانا " مینویسد.....

شاد و قدرتمند باشید
يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۳
8+
0-
امیرخان عزیز از صبر و حوصله و زحمتای بی منت شما بسیار ممنونم.خیلی گلی آقا.
يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۳
5+
0-
دوستان عزیز فردا نگاهی به غمینو داشته باشید.این سهم سهم کوچکی است.امروز حجم خوبی زد و مطمئن باشید اگر فردا خریدار پشتش باشد و صف شود چندین روز صف خواهد بود به خریدارش نگاه کنید.حجم امروز اندازه عرض اولیه سهم بود.
در کل فردا اگر رمپنا جمع شد بمپنا رو 1320-1330 خرید دارد.
یا اعتلایی که رو 450 است.یادتون باشه که اعتلا 380 عرضه شد.
ساختمانی ها هم که ثشرق رو 265 و ثتران هم خرید دارد.رو این گروه نظر خوبی دارم.
اما همه اینها مستلزم جمع شدن خودرو و مپنا و مثبت شدن شاخص است.
شبتون بخیر عزیزان.
يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۲:۰۳
13+
0-
بعضی از دوستان گفته بودند که در تالار عمومی مطلب بزنید اما خدمت عزیزان عرض کنم که ترجیح میدهم که به دور از حاشیه باشم و اونور کمی حاشیه زیاد است.
به هر حال دوستان عزیزمون اینجا در خدمت همه عزیزان هستیم.
يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۱:۵۸
18+
0-
تحلیل بنیادی (۱۷)
(ونفت)
ونفتی که به طلای سیاه بازار سرمایه شهرت پیدا کرده ، ونفتی که در حال ساخت مخازن نفتی در جنوب است و مخازنی که به 75درصد پیشرفت فیزیکی رسیده اند .
میزان ظرفیت مخازن ونفت چیزی در حدود 50برابر مخازن پتروشیمی فارابی است پتروشیمی فارابی از محل اجاره مخازن خود 150تومان سود ساخته ونفت 50 برابر آن سود خواهد ساخت یعنی 7500 تومان . حال تعداد سهام ونفت 20 برابر پتروشیمی فارابی است اگر7500 را به 20 تقسیم کنیم یعنی 400تومان به ونفت سود خواهد رسید ونفت امروز 340 قیمت دارد این سهم تا آذر 93 براحتی بالای 2000 تومان قیمت را به خود خواهد دید.
(مطلب کپی شده است)
سه‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۶:۳۷
14+
10-
سلام دوستان یه نظر تحلیلی ونفت بدین در دراز مدت دعاتون میکنم...
سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۰
4+
8-
قند شیرین خراسانقراددادها جدید تصفیه
رشد سود .
سود از محل فروش ساختمان میردامادو....

پیگیری فروش زمین...
دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۹
7+
5-
سلام
جناب رويا26 ، شما ميدوني سهم وبيمه از پروژه مجتمع گلستان خيام چند درصد هست ؟
شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۲
8+
8-
سمگا

فروش بخشي از سهام شرکت فرعي
توسعه گردشگري آريا زيگورات بمبلغ 130 ميليارد ر با توجه به تکميل و بهره برداري از پروژه در حال ساخت هتل فرودگاه بين المللي امام خميني)ره( طي ماههاي آتي مي باشد.

طی گزارش 25 دیماه سود عملیاتی هر سهم 90 تومان و سود خالص پس از کسر مالیات 816 پیش بینی می شود که نسبت به پیش بینی 20.9.92 مهادل 34 درصد رشد سود داشته ایم .

پيش بيني سود هر سهم سال مالي 93 در مقايسه با پيش بيني عملکرد سال قبل، ب ه ترتيب سود حاصل از سرمايه گذاري 823 درصد افزايش، سود حاصل از فروش سرمايه گذاري ها 54 درصد کاهش، سود عملياتي 26 درصد افزايش و سود پس از (
کسر ماليات 34 درصد افزايش نشان مي دهد.

شرکت اعلم نموده است که هيئ تمديره در نظر دارد به ازاي هر سهم مبلغ 500 ر را جهت تقسيم بين صاحبان سهام به مجمع عمومي عادي ساليانه سال مالي 93 پيشنهاد نمايد.

شرکت اعلم نموده است که طي سال مالي 93 افزايش سرمايه از مبلغ 400 ميليارد ر به مبلغ 800 ميليارد ر از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدي را در نظر دارد.
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۵
4+
2-
فخوز

افزایش سرمایه از 212 به 800 میلیارد از سود انباشته . سود طبق اخرین گزارش 776 تومان

بازی قیمت مابین 3900 تا 4000

مجمع هفته اینده
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۷
5+
4-
سلام دوستان شب بخیر , امکان داره در خصوص شدوص بعد از افزایش سرمایه و سفارس بعد از گزارش شفاف سازی پیش بینی های آینده این سهام ها رو بگید؟ تشکر
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۷
2+
3-
افزایش 30 دلاری نرخ متانول در بازارهای جهانی شفن بیشترین قابلیت تعدیل مثبت سود هر سهم از مبلغ 5559 ریال فعلی تا 6534 ریال در سالجاری و امکان تحقق سود 9108 ریالی در سال آینده حتی با نرخ گاز 13 سنتی را دارد.

شفن طبق اخرین گزارش پوشش 6 ماهه 68 درصد.
اخرین پیش بینی 4145 که د رتاریخ 12 ابان شرکت میلغ 5559 را پیش بینی کرده یعنی طبق اخرین گزارش 34 درصد تعدیل مثبت داده است.

عمده دلایل تغییر عبارتند از:

1)شناسایی 764 میلیارد ریال سود حاصل از فروش ارز محقق یافته در 6 ماهه اول سال 92 در سرفصل سایر درآمدهای عملیاتی، ضمنا شرکت در 6 ماهه دوم از این بابت سوی شناسایی ننموده است.

2)افزایش در سود سپرده بانکی بر اساس اطلاعات 6 ماهه به میزان 396 میلیارد ریال.


شفن سهمی میان مدت هست و با توجه به اینکه به قیمت 3460 تومان قبل از تعدیل 34درصدی همچنان معامله میشود در صورت حرکت گروه پتروشیمی . سود خوبی را نصیب سهامداران خود میکند . شایان ذکر است 50 درصد از سهام شفن متعلق به تاپیکو میباشد .
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۲
5+
3-
سلام استاد رویا 26 عزیز،چرادیگه به تالار نمیاین،دوستون داریم و منتظر حضور سبزتون هستیم.
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۰۰:۱۳
12+
3-
سرمايه گذاري مسكن تهران 65 درصد
شركت سرمايه گذاري مسكن شمالغرب85 درصد
سرمايه گذاري مسكن شمال شرق55 درصد

متعلق به سبد سرمایه گذاری ثمسکن میباشد سهم بعد از افزایش سرمایه در قیمت 180 تا 200در حال معامله میباشد .
دوشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۷
7+
3-
امروز چه کردید،چرا؟ (۱۲۰)
پله اخر دسبحان خريد شد .
سه‌شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۸
0+
0-
شتران فروختم حخزر خریدم
يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۶
1+
3-
بنده به شخصه عزای عمومی اعلام میکنم موافقاش لایک بدن
يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۷
25+
1-
دیدن از دست رفت خیلی ها
يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۵
8+
0-
حخزر فروختيم . جاش يك پله فولاي ومرقام .خريديم . حمايت خوب سهامدار عمده ارفع براي فردا ارفع را جذاب براي خريد كرد .
يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۰
2+
3-
سلام اقا اردلان// خوب کردی غمینو رو فروختی من هم فکر کنم غمینو وقت لنگ زدنش هست و احتمالا فردا میاد پایین ..موفق باشی
شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۰
2+
0-
غمينو و ارفع را فروختيم . يك پله بانك دي و يك پله دسبحان خريديم .
براي فردا سهام فولاي . والبر . و مرقام را رصد ميكنيم .
شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۷:۲۹
4+
1-
فروش دسبحان و مفاخر با سود اندک و خرید اعتلا و بمپنا
سه‌شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۴
3+
5-
رئیس سازمان بورس:
همه معاملات و رفتارها در بازار بورس شفاف و رقابتی است و بورس اصلا جای رانت و رانت خواری نیست.

اقای رئیس ما که هر جا رانت بود سود کردیم هرچی تحلیل کردیم و منطقی رفتار کردیم ضرر.
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۹
7+
1-
امروز دسبحان خریدیم و مفاخر
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۵
2+
4-